Založ si blog

Toto naozaj chceme mať v parlamente?

Kam sme sa to dopracovali… Bývalí a súčasní vysokí štátni funkcionári, aj aj uchádzači o najvyššie štátne funkcie sa správajú ako posledný odpad. Áno, musím žiaľ použiť takéto slová v súvislosti s ľuďmi, aj keď mi je to odporné – iné slová ale nenachádzam.

Video s konfliktom Matoviča (OĽANO) na jednej strane a Kaliňáka so Saloňom (SMER SSD) na druhej strane zabáva celé Slovensko. Nie je to ale na smiech, skôr mi je z toho do plaču. To si naozaj vieme predstaviť týchto ľudí na ministerských postoch? Vždy by sa mi vybavilo toto video. Čo si asi pomysleli okolo idúci turisti o Slovákoch? A čo si pomysleli malé deti, keď takto videli správať sa dospelých, a dokonca bývalých ministrov (dokonca premiéra)?

Poďme ďalej: Predseda vraj „kresťanského“ KDH Majerský sa preriekol a povedal, čo si myslí. Nazval skupinu občanov „pliagou“. To už hraničí s fašizmom. Pritom práve táto skupina ľudí je tá najtolerantnejšia a nikdy by mu nezazlievala jeho život, ktorý by mu mohli zazlievať paradoxne jeho vlastní konzervatívni a veriaci voliči. Nepoznám iný prípad, kde by katolícka cirkev anulovala manželstvo s dieťaťom len preto, že chcel pán Majerský uzavrieť ďalšie manželstvo. Mne je ukradnutý, ale vadí mi, že obchádza vlastné pravidlá. Čo potom bude vyvádzať vo verejnej funkcii?

A zasa ďalej: Predseda ďalšej konzervatívnej strany SME RODINA Boris Kollár (aktuálne predseda parlamentu – druhý najvyšší ústavný činiteľ), obrovský bojovník proti LGBTI+ komunite, vypisuje SMS-ky transrodovej osobe s textom „budem ti ho honiť popri tom ako ťa budem šukať“. SMS s textom „vyšukáme sa“ posiela aj neplnoletému dievčaťu. Mláti svoje partnerky. Podpredseda tejto strany Milan Krajniak zasa verejne súhlasí s tvrdením Milana Majerského a označením skupiny občanov za pliagu“. Dokonca to zaklincuje tým, že on by sa za toto tvrdenie nikdy neospravedlnil. To je prosím bývalý minister práce a sociálnych vecí.

Naozaj toto chceme? Chceme mať takýchto ľudí v parlamente, nebodaj vo vláde? Ak nie, stačí 30. septembra nevoliť SMER SSD, OĽANO, KDH a SME RODINA…

Ja ich nechcem. Už sa nerozhodujem koho voliť podľa toho, či je to pravica, alebo ľavica, či je to konzervatívna, alebo liberálna strana. Rozhodujem sa podľa toho, ako sa ľudia správajú. Či sa na verejnosti bijú, či v súkromí mlátia ženy, či sú vulgárny, či šíria nenávisť a hoaxy, či dodržiavajú zákony, či klamú. Či sú trestne stíhaní. Alebo či sú slušní, vystupujú kultivovane, sú bezúhonní, tolerantní, nemajú za sebou škandály a neexistujú pochybnosti o ich nadobudnutom majetku.

Už som sa rozhodol. Určite nebudem voliť SMER SSD, OĽANO, SME RODINA, KDH, ani Republiku. Dôvody sú jasné.

Igor Matovič – bojovník proti korupcii…

27.09.2023

Len krátka poznámka na tému, ako Igor Matovič bojuje proti korupcii. Vytiahol ďalšiu „atómovú bombu“, komunikáciu medzi Richardom Sulíkom a Jaroslavom Haščákom. Nebudem sa teraz vyjadrovať k tomu, či je komunikácia pravdivá, upravená, alebo neupravená, nakoľko som ju nevidel, neviem to posúdiť. Vyjadrím sa k tomu, ako Igor Matovič bojuje proti korupcii. [...]

Chcem sociálne istoty, fungujúci štát, hrdé Slovensko a mier! STOP LGBT!

23.09.2023

Tento blog je venovaný všetkým vám, ktorí chápete, aké sú tieto voľby dôležité! Nenechajme si ukradnúť krajinu, našu krajinu, naše Slovensko!Bratia, sestry, poďme voliť a zbavme sa nie len bláznov, ale aj tých, ktorí svoju šancu dostali a premrhali ju! Nalejme si čistého vína (alebo aj niečo tvrdšie?) – určite rovnako ako ja chápete, že naša krajina nie je na [...]

Čo je naozaj dôležité – témy versus pseudotémy

20.09.2023

Zamyslime sa nad tým, čo je naozaj dôležité v našom živote a ako to zohľadniť vo volebnej miestnosti. Ktoré témy by mali byť pri našom rozhodovaní dôležité, a ktoré „pseudotémy“ sa nám úspešne snažia ako „dôležité“ nanútiť politici, aby nás zmiatli. Čo nás ohrozuje viac? LGBTI+ vs. korupcia Imigrati vs. odchod mladých ľudí zo [...]

izrael, hamas, rukojemníci

Hamas prepustil ďalších 12 rukojemníkov, Izrael 30 palestínskych väzňov

28.11.2023 20:29

Hamas odovzdal delegátom Medzinárodného výboru Červeného kríža piatu skupinu rukojemníkov unesených z juhu Izraela do palestínskeho Pásma Gazy.

SR Korčok kandidatúra prezident BAX

Korčok predstavil tri princípy zahraničnopolitického pôsobenia

28.11.2023 20:03

Najväčšou výzvou slovenskej zahraničnej politiky je to, či sa dokážeme postaviť na správnu stranu histórie, skonštatoval prezidentský kandidát Ivan Korčok.

Putin, Kremeľ, Rusko, vojna na Ukrajine, Moskva

Putin: Západ potrebuje rozporcovať a vydrancovať Rusko. Vraciame sa ako svetová veľmoc

28.11.2023 18:14

Šéf Kremľa vystúpil prostredníctvom videokonferencie na takzvanom Svetovom ruskom ľudovom zhromaždení.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan: Izrael by sa mal postaviť pred medzinárodný súd

28.11.2023 17:54

V polovici novembra Erdogan v prejave v parlamente označil Izrael za "teroristický štát" a dianie v Pásme Gazy za genocídu.

peterz

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 10748x
Priemerná čítanosť článkov: 1535x

Autor blogu

Kategórie